Lietošanas noteikumi

Lai izslēgtu kavēšanās un domstarpības pirkuma līguma noslēgšanas gaitā, lūdzu iepazīties un apstiprināt zemāk pievienotos svarīgākos SIA “Folkland Home”, vienotais reģ.Nr. 40103851801 (turpmāk tekstā – folkland.lv) piedāvāto preču iegādes noteikumus.

Gadījumā, ja nepiekrītat šiem noteikumiem, lūdzam neapmeklēt un nelietot interneta veikalu folkland.lv, kā arī neizmantot tajā piedāvātos pakalpojumus un ietverto informāciju.

Ar brīdi, kad sākat lietot interneta veikalu folkland.lv vai minētajā vietnē veicat jebkādas aktivitātes, tiks uzskatīts, ka esat iepazinies ar lietošanas brīdī spēkā esošajiem noteikumiem un ievērosiet tos. Katram interneta veikala lietotājam ir pienākums regulāri pārlasīt noteikumus, lai savlaicīgi būtu iespēja iepazīties ar veiktajām izmaiņām. Ja nepiekrītat noteikumiem, tad aizliegts lietot interneta veikalu.

1.  Tā kā folkland.lv piedāvātās preces pārdošana notiek ar internetā izvietota piedāvājuma starpniecību, saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma (PTAL) 10. pantu, šādā gadījumā, pircējam veicot pasūtījumu, starp pircēju un pārdevēju tiek slēgts Distances līgums.

2. Folkland.lv visas preču cenas ir norādītas, ieskaitot Pievienotās vērtības nodokli 21%. Preču piegādes pakalpojuma izmaksas nav iekļautas norādītajā preces cenā un tiek aprēķinātas individuāli.

3. Par pasūtīto preci un izvēlēto piegādes pakalpojumu var norēķināties izmantojot bankas pārskaitījumu vai norēķins preces saņemšanas brīdī skaidrā naudā.

4. Noformējot pasūtījumu, ir nepieciešams aizpildīt veidlapu ar Vārdu, Uzvārdu, Adresi un e-pasta adresi, lai klientam varētu būt atsūtīta pasūtījuma informācija, avansa rēķins u.c. nepieciešamā dokumentācija.

5. Pasūtot preci piedāvājam izvēlēties vienu no trim preces saņemšanas veidiem:

  • bezmaksas saņemšana Rīgā, Ulbrokas ielā 12/Korpus 2 pie Mūsu kurjera/pārstāvja.
  • bezmaksas saņemšana Ražotnē, Indrānu ielā 4, Valka, Valkas novads, LV-4701.
  • piegāde uz adresi Baltijas valstīs.

Kad klienta pasūtījums ir gatavs, mēs sazināmies ar klientu pirms piegādes, lai precizētu ērtāko piegādes laiku.

6. Pirms preces ekspluatācijas, lūdzam rūpīgi, iepazīties ar mēbeļu lietošanas instrukcijām un kopšanas ieteikumiem, izmantot iegādāto preci, tam paredzētajam mērķim, ņemot vērā preces specifikāciju un ražotāja norādījumus.

7. Folkland.lv Internetveikalā iegādātajām precēm ir ražotāja garantija un tā ir spēkā 24 mēnešus no preces iegādes brīža. Prece, kas nomainīta pēc garantijas, neiegūst papildus garantijas termiņu.

8. Folkland.lv nav atbildīgs par nepareizu mēbeļu lietošanu, visa Mūsu produkcija ir izgatavota no dabīgas priežu koksnes, koks ir dzīvs dabīgs materiāls, ārēju faktoru (saules, lietus,vēja, sniega) tiešā iedarbībā var veidoties formas, krāsojuma un struktūras izmaiņas, var parādīties sveķi un mikroplaisas. Koka produkti ir jāaizsargā no sliktiem laikapstākļiem, lai gan mēbeles ir apstrādātas ar aizsarglīdzekli vairākās kārātas, tie spēj panest nelielu lietu. Ja jūs pakļaujat mēbeles Latvijas laikapstākļiem ilgāku laiku, krāsa var izzust, tāpēc koka mēbeles ir jāpasargā no ārējo faktoru tiešās iedarbības, pārklājot tās ar brezentu vai novietojot zem nojumes. Produkta montāža ir jāveic tikai saskaņā ar montāžas instrukcijām un pēc dažiem mēnešiem ir jāpārvelk savienojumu vietu skrūves. Saņemot nekvalitatīvu vai deformētu preci, kas neatbilst specifikācijai, bojātā prece tiks apmainīta pret jaunu vai arī klientam tiks atgriezta iemaksātā naudas summa. Garantija attiecas uz mēbelēm, kas ir bojātas transportēšanas rezultātā, kā arī uz defektiem, kas radušies izgatavotāja vainas deļ. Bezmaksas garantija nedarbojas nepārvaramu apstākļu iestāšanās gadījumā, kā arī:

  • ja mēbeļu uzstādīšana netika veikta saskaņā ar instrukcijām.
  • ja mēbeles ir bojātas pircēja vainas dēļ.
  • ja klients nav ievērojis ekspluatācijas noteikumus.

Pēc defekta konstatēšanas un apstiprināšanas, 14 – 25 darba dienu laikā, bojātā prece tiks apmainīta pret jaunu. Ja prece ir pieejama noliktavā to apmainīs 3dienu laikā.

9. Atgādinām, ka PTAL normas neattiecas uz gadījumiem, kad preci iegādājas juridiskas personas.

10. Folkland.lv ir tiesības jebkurā brīdī vienpusēji mainīt interneta veikala saturu un lietošanas noteikumus. Šādas izmaiņas stājas spēkā nekavējoties pēc to publicēšanas interneta veikalā folkland.lv

11. Interneta veikala folkland.lv lietotājiem ir tiesības izmantot tajā piedāvātās iespējas un pakalpojumus par cenu, kāda ir spēkā attiecīgā pakalpojuma piedāvāšanas brīdī. Folkland.lv ieskatiem mainīt interneta veikalā norādītās cenas un/vai izveidot jaunus maksas pakalpojumus.

Piegādes un samaksas kārtība

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, norādot pasūtāmo preču veidu un daudzumu. Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci lietojot Interneta veiklā iestrādātos maksājuma rīkus vai apmaksājot pārdevēja sagatavoto un Pircējam pa e-pastu nosūtīto pasūtījumam atbilstošo rēķinu. Rēķins tiek sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta.

Pārdevējs nodrošina preču piegādi 20 dienu laikā kopš ir saņemta apmaksa par preci, piegādes laiku saskaņojot ar Pircēju.

Atteikuma tiesības

Saskaņā ar Atteikuma tiesībām, Patērētājs 14 dienu laikā no pirkuma brīža var atgriezt preci, nepaskaidrojot atgriešanas iemeslus. Izmantojot Atteikuma tiesības, lūdzam ņemt vērā sekojošus nosacījumus: pārbaudiet, bet nelietojiet preci; saglabājiet un nesabojājiet preces oriģinālo iepakojumu un komplektāciju.

Lai izmantotu atteikuma tiesības, Jums, aizpilda Atteikuma tiesību veidlapa un jānosūta tā uz e-pasta adresi info@folkland.lv, kā arī ir jāinformē par lēmumu atteikties no noslēgtā līguma.

Lai atteikuma tiesību termiņš būtu ievērots, pietiek, ja savu paziņojumu par atteikuma tiesību izmantošanu nosūtīsiet pirms atteikuma tiesību termiņa beigām.

Ja Jūs atteiksieties no šā līguma, mēs Jums atmaksāsim visus no Jums saņemtos maksājumus, izņemot piegādes izmaksas , bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad mēs tikām informēti par Jūsu lēmumu atteikties no šī līguma. Atmaksāšana tiks veikta, izmantojot tādu pašu maksāšanas līdzekli, kādu Jūs izmantojāt sākotnējam darījumam, ja vien neesat skaidri paudis piekrišanu to darīt citādi. Jebkurā gadījumā no Jums saistībā ar šādu atmaksāšanu netiks iekasēta nekāda maksa.

Mēs varam aizturēt atmaksājumu līdz brīdim, kad mēs būsim saņēmuši preces atpakaļ vai kad Jūs būsiet iesniedzis apliecinājumu par to, ka preces ir nosūtītas atpakaļ, atkarībā no tā, kura darbība tiek izpildīta agrāk.

Preces ir jānosūta uz folkland.lv ražotni, kas atrodas Indrānu iela 4, Valka, Valkas novads, LV-4701, bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad Jūs mums paziņojāt savu lēmumu atteikties no šī līguma. Termiņš būs ievērots, ja Jūs preces nosūtīsiet atpakaļ pirms 14 dienu termiņa beigām.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

  • pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;
  • pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma;

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka “patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā”. Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

Datu apstrāde

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.